Dieta sokowa - świetny detoks czy chudy portfel?

 

Swoją popularnością już od jakiegoś czasu cieszy się dieta sokowa. Producenci i dystrybutorzy zapewniają utratę zbędnych kilogramów - w zaledwie kilka dni! Wow! Czy jest taka zdrowa i rewelacyjna jak zapewniają?

Dieta sokowa polega na tym, jak sama nazwa mówi - piciu soków 5-6 razy dziennie przez 4-5 dni. Schemat ten powtarza się mniej więcej raz na kwartał.

Od razu nasuwa się pytanie. Skoro to taka super zdrowa dieta, dlaczego nie stosować jej przez cały rok? W końcu w zdrowym odżywianiu o to chodzi... Aby wprowadzić nowe nawyki żywieniowe i zmienić swój styl żywienia nie tylko na chwilę.

  1. Dieta sokowa jest skarbnicą witamin i minerałów - owszem, nie da się zaprzeczyć. Świeżo wyciskane soki mają mnóstwo wartości odżywczych! Ale... W diecie sokowej nie ma produktów tłuszczowych... Co w takim razie z witaminami A, D, E, K? No cóż, nie wchłoną się. Dostarczymy tylko witaminy, które świetnie rozpuszczają się w wodzie.
  2. Dieta sokowa jest dietą niepełnowartościową! Przechodząc kurację nie dostarczamy do organizmu odpowiedniej ilości białka, tłuszczów, węglowodanów. W związku z tym nie jesteśmy odpowiednio odżywieni. Może wiązać się to z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Występują bardzo duże wyrzuty glukozy i bardzo szybkie spadki. Szczególnie niebezpieczna jest dla osób cierpiących na cukrzycę. Brak białka w diecie powoduje utratę masy mięśniowej.
  3. Dieta sokowa daje spektakularne efekty - można schudnąć kilka kilogramów w ciągu zaledwie parę dni! Czy na pewno? Kilogramy, które zostają utracone podczas detoksu to głównie woda. Dodatkowo podczas zbyt małej podaży energii nasz metabolizm zwalnia. Po zakończeniu kuracji w ciągu kolejnego tygodnia, dwóch nasza waga wraca do normy.
  4. Dieta sokowa dodaje energii. A czy pijąc tylko soki możesz być w pełni najedzony/a? Raczej jest to niemożliwe. Podczas kuracji należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Podczas treningów mogą przytrafić się omdlenia i zasłabnięcie.
  5. Dieta sokowa to najlepsza forma detoksu! Niekoniecznie. Jeżeli w naszej diecie każdego dnia dostarczamy odpowiednią ilość warzyw i owoców, to mamy wystarczającą ilość antyoksydantów. W związku z tym nie widzę wskazania do stosowania tylko i wyłącznie soków w diecie.

Jaki jest koszt takiej diety?

Ceny za 5 dniową kurację oscylują w granicach 700 złotych! Oczywiście wykonane samodzielnie w domu wychodzą dużo, dużo taniej.

Czy warto z niej korzystać?

Na pewno warto wprowadzać do swojego codziennego jadłospisu świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe. Natomiast nie jest konieczny kilku dniowy detoks raz na kilka miesięcy. Pamiętaj, aby Twoja dieta każdego dnia była urozmaicona i zawierała wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Soki na pewno będą świetnym uzupełnieniem menu, ale nie jego podstawą.

Formularz kontaktowy

Maszy pytania, chcesz poznać indywidualną ofertę. Skontaktuj się z nami!